Z historie:

Florbal se v Dubňanech hraje již více než 20 let, kdy u zrodu stáli zejména páni učitelé na zdejší Základní škole, postupně se k nim přidávali starší žáci až vznikl florbalový oddíl na Jižní Moravě. Největší úspěchy klub zažil, když hrál třetí nejvyšší soutěž mužů v ČR.
Od té doby klubem prošlo řadu hráčů a dětí, kteří se ať už aktivně nebo pasivně věnují florbalu nebo sportu obecně. V Dubňanech se také nezapomínalo na mládež a již tradičně mají své mládežnické oddíly v soutěžích ČFBU.

Současnost:

Cílem klubu je pozvednout celkovou sportovní stránku dětí a lidí žijících v Dubňanech a být místem, kam se lidé rádi vrací.
Dlouhodobý cíl je zejména vytvoření tréninkových jednotek pro všechny věkové kategorie od přípravky až po muže a umožnění sportovního vývoje v maximální možné míře všem hráčům.
V dětských kategoriích nám jde především o vytvoření pozitivního vztahu dítěte ke sportu a vytvořit pozitivní sportovní prostředí pro jeho přirozený vývoj.